Cikksorozatunk harmadik részében ahhoz adunk praktikus tanácsokat, hogy hogyan alakítható át a nappali, hogy mindenki számára kényelmes és biztonságos legyen.
A bútorok elrendezésekor arra érdemes figyelni, hogy mindenképpen biztosítsunk elegendő szabad mozgásteret.
Az ülőhelyek legyenek masszívak, könnyen elérhetőek és rendelkezzenek karfával, valamint megfelelő háttámlával. Érdemes lábtartókat, puffokat is beszerezni a komfortosabb üléshez.
Íróasztal használata esetén az asztal legyen ergonomikus, a szék pedig állítható magasságú.
A tárolópolcok alacsonyan helyezkedjenek el és legyenek könnyen elérhetőek.
A TV stabil állványon legyen, és a távirányítók nagy gombokkal rendelkezzenek.
A nappaliban az egyik fő veszélyforrás a kábelek lehetnek, ügyeljünk ezeknek a biztos rögzítésére.
Ne feledkezzünk meg a padlóról sem, bár a nappali nem a legcsúszósabb része a lakásnak, érdemes ide is csúszásmentes burkolatot, szőnyeget beszerezni.
A dekoráció esetében nem érdemes túlzásba esni, a díszpárnák, kiegészítők ne akadályozzák a szabad mozgást.
Fontos még szót ejteni a világításról, ebben a helyiségben is legyen elegendő fényforrás és a kapcsolók is elérhető helyen legyenek.
Mivel a nappaliban általában sok időt töltünk, érdemes vészjelző rendszereket, tűzvédelmi eszközöket itt is elhelyezni.
Az akadálymentes és biztonságos nappali kialakítása létfontosságú az idősebbek és mozgáskorlátozottak számára. Ezek a változtatások nemcsak a mindennapi életet könnyítik meg, hanem a balesetek kockázatát is jelentősen csökkentik. A cél egy olyan környezet megteremtése, ahol mindenki biztonságban és kényelemben érezheti magát.
Cikksorozatunk következő részében a konyhát vesszük górcső alá, tartson velünk, és fedezze fel, hogyan teheti otthonát biztonságosabb hellyé, hogy nyugodtan élhesse mindennapjait.